Stok programı

Stok Programı

Ücretsiz stok programı indir 

Ücretsiz stok programı indir

 

 

     Stok programı ürün satımı yapan bir firmanın elinde kalan ürünleri takip etmesi için önemli olan bir programdır. Stok programı sayesinde firma satış halinde bulunduğu ürünlerin ellerinde kalan miktarları konusunda devamlı olarak bir bilgi sahibi olur.

 

     Pekiyi stok programına eklenecek stok kapsamına neler girer? Yukarıda dediğimiz gibi ürün satan bir firmanın satış halinde olduğu ürünler, o firmanın stoklarıdır. Buna ek olarak üretim işiyle ilgilenen şirketleri için de stok söz konusudur. Üretim için kullanılan malzemelere de bu şirketler için stok kapsamına girer. Ve ya yine üretim sektöründe çalışan şirketlerin kullandıkları yarı mamüller stok kapsamı içerisinde yer alır. Üretici pozisyonda çalışan firmalar, toptan olarak perakendecilere satmak için ürettikleri mallar da stok kapsamına girer. Bu firmalar için de bu ürünlerden ellerinde yeteri miktarda bulundurmak önemli bir konudur. Diğer türlü tıpkı satış yapıp doğru program yapamayıp müşterilerine yok diyen firmaların pozisyonuna düşerler. Bu da üretici durumunda olan şirketlerin alıcı şirketler karşısındaki duruşunu kötü yönde etkileyen durumlardan biridir. Bu duruma düşmemek için şirketlerin satış programı kullanması, stoklarını kontrol altında tutabilmesi, ve stokları tükenmeden önce firma sahibine haber verecek stok programı kullanması gerekir.

 Stok programı indir

     Stok sayımı sırasında bazı durumların göz önünde bulundurulması gerekir. Bunlardan biri stok olarak görünen ürünlerin sağlamlık durumlarıdır. Hasar görmüş ve satış için uygun olmayan ürünler firmaların stok kapsamından çıkartılmalıdır. Yine buna benzer olarak modası geçmiş eski ürünler de stok sayımı sırasında dikkate alınmayacak ürünler arsında görülmektedir. Bu nedenle de bu tür işlemlerin dikkatli bir şekilde yapılıp şirketin stokları hakkında doğru bilgiye sahip olmak gerekmektedir. Bu nedenle de stok programı kullanmak gerekir

 

     Bu konuda şirketlere bir programın destek vermesi işlerin saha düzenli şekilde yapılmasını sağlayabilir. Bu tür market programı ve Stok programı için sizlere hizmet veren firmamızla mutlaka iletişime geçin. Sizin ihtiyaçlarınıza uygun en kaliteli Stok programını hizmetinize sunalım.

 

NOT: Ücretsiz stok programı indir seçeneğini kullanabilmek için yukarıdaki şimdi indir butonuna basın. Stok programı full sürümü için programı satın almanız gerekmektedir.